Dita Sniehottová - kosmetické služby - základní péče, přístrojová péče, líčení, samoopalovací nástřiky

Přístrojová péče

 

Kosmetický Biostimulační laser

Jak fungují soft lasery = biostimulační laser?

Laser je nový druh záření (světlo) se specifickými vlastnostmi. Světlo má, jak známo, pro živé buňky zcela zásadní a nezastupitelný význam. Tento jev je nejmarkantnější u rostlin, které asimilují světlo ke svému růstu, ale podobná závislost existuje i u živočišných organismů.

Laserová regenerace buněk

Laserová energie je ve tkáni absorbována prostřednictvím cytochromatických buněk. V mitochondriálním aparátu jednotlivých buněk se přeměňuje světelná energie na energii buněčnou. Zároveň se při průchodu světla zvyšuje propustnost buněčných membrán, což vede k jejich lepší výživě, zlepšenému fungování a rychlejšímu dělení.

Tyto děje pak aktivují ve tkáni makrofágy, odpovědné za pohlcování škodlivin a hojivé procesy, zvyšují aktivitu fibroblastů - vazivových buněk podporujících syntézu kolagenu ve tkáni, a vyvolávají zvýšené vyplavování specifických enzymů. Kromě stimulace růstu a hojení se ještě v medicíně využívají jiné vlastnosti laserového paprsku, jako například schopnost snižování bolestivosti působením na nervová zakončení, protizánětlivý efekt nebo stimulace akupunkturních či fyziologických spoušťových bodů.

Volba vhodného přístroje pro laserovou regeneraci

Důležitý je výběr vhodného přístroje. Je důležité zvolit vhodnou vlnovou délku vyzařovaného světla, tedy jeho barvu. Platí zásada, že pro povrchové kožní aplikace je nejvhodnější červená barva (632 - 670 nm), která neproniká do velké hloubky a veškerá energie se vyzáří v kůži a podkoží.

Naopak infračervené lasery s velkou hloubkou průniku, které se uplatní např. v masérství a rehabilitaci, jsou pro dermatologii téměř bezcenné.

Druhou důležitou veličinou je výkon laseru, který by měl být pro dermatologii v rozsahu 40 – 70 miliwattů (mW). Nižší výkon vyžaduje neúměrné prodlužování aplikačních časů k vyzáření potřebných dávek,

Jaké jsou možnosti Biostimulačního laseru v estetické kosmetice?

Účinek laserového světla na organismus:

Specifické  fyzikální  vlastnosti  laserového paprsku mají  specifické  klinické  účinky. Nejdůležitějšími  klinickými  efekty  v  kosmetice  jsou:

• regenerace-biostimulace – biostimulační  účinek  zvýšeného  přísunu  světelné  energie  výrazně  podporuje  a  urychluje  obnovu  a  zdravý  zdravý  vývoj  poškozených  buněk.

• protizánětlivost (antiflogistika) - protizánětlivý  účinek  nastává díky působení   polarizovaného  světla  na  aktivaci  přirozených  faktorů,  které  se podílejí  na  likvidaci zánětů.

• analgezie (proti bolesti)  - analgetický  účinek,  který  potlačuje  bolest  nastává  díky přirozenému  působení  světelné  energie  na  snížení  citlivosti  nervových  buněk   v místě  průchodu  polarizovaného  světla.  

• imunostimulace - zvýšení obranyschopnosti organismu

 

V dermakosmetologii využíváme biostimulační efekt hlavně na znovuobnovení mladistvého vzhledu a funkce pleti, dále také k hojení ran a zánětů, konkrétně např.:

• vyhlazení vějířkovitých vrásek, zvýšení hydratace pleti 

• omlazení a zpevnění kolagenních a elastinových vláken obličeje, krku a dekoltu

• jizvy (jizvičky po akné)

• strie

• popáleniny 

• akné (hojení zánětů)

• opary (herpes)

• kuperóza

• pigmentace pleti (zesvětlující projasňující účinek)

• keloidní jizvy

• lišej, ekzém, koutky

• alopecie - stimulace růstu vlasů a  jejich regenerace (u žen)

• regenerace nehtových lůžek

Laser umožňuje zklidnit začervenání pleti po různých ošetřeních např. po depilaci voskem, čištění pleti atd. Kosmetický biostimulační laser je dnes společně s radiofregvencí, jehličkovou mezoterapií, pulzním světlem ( IPL ) nadstandardem na poli dermakosmetologie a estetické medicíny. Špičkové kosmetičky s vývojem inovativních technologií zařazují ošetření Biostimulačním laserem společně s dalšími přístroji do klasických služeb

Jak se používá biostimulační laser v praxi?

Důkladně očistím ošetřovanou oblast, mírně navlhčím a důkladně vmasíruji laserový gel do hloubky. Laserový gel aktivuji laserovým světlem po dobu 7-20 min. v závislosti na diagnóze a poté pokračuji ve standardním kosmetickém ošetření (nanesení pleťové masky či výživného hydratačního krému).

Co se při tom děje? 

V první fázi je aktivován enzym LAKTOFERRIN ( silný antioxidant), který "pojídá"(přeměňuje železnaté ionty na železité ) ionty železa a tím kožní bakterie následně zanikají protože nemají "potravu" ( využívá se např. pro akne.

V druhé fázi LAKTOPEROXIDÁZA, což je enzym, který hydratuje, aktivuje a prokysličuje jednotlivé vrstvy kůže a tím přirozeně harmonizuje kyslíkový dluh. Výsledkem je vypnutá omlazená pleť s odpovídajícím tonusem. Laser ovlivňuje fibroblasty ve spodních vrstvách kůže.

Enzym LAKTOFERRIN se aktivuje červeným laserovým světlem určité vlnové délky a tento enzym předá světelnou energii druhému enzymu LAKTOPEROXIDÁZE, která následně produkuje vodu ( H2O), kyslík ( O2) a CO2.Tímto procesem dochází výše zmíněnému vyrovnání "KYSLÍKOVÉHO DLUHU" a zpevňování kolagenových vláken. Výše popsaný proces působení enzymů na červené laserové světlo je dokončen efekt "vymizení drobných VRÁSEK", zpevnění povrchu kůže, AKNÉ A ZMENŠENÍ HLOUBKY VELKÝCH vějířkových VRÁSEK. První výsledky jsou pozorovatelné již po PRVNÍCH APLIKACÍCH biostimulačního LASEROVÉHO OŠETŘENÍ, viditelné zhruba po 14 dnech lasocarové "MĚSÍČNÍ kůry "!!!

Jak často absolvovat ošetření pleti biostimulačním laserem?

Doporučuje 2-3 aplikací laserem těsně po sobě a potom 2 x týdně do vyčerpání 10 aplikací, tzv. měsíční lasocarová kůra ( u silnějších forem akné až 20 aplikací), tento počet je doporučen pro odstranění VRÁSEK i AKNÉ !!! Účinnost a efektivita ošetření  LASEREM  spočívá v opakování, které přináší požadovaný efekt!!!  Pokud je pleť hodně zanedbaná  např. u kuřaček  je ideální  intenzívní měsíční péče (měsíční kůra) každý den! Potom doporučujeme tzv. Měsiční cyklus, což je pravidelné každodenní používání laserového gelu s aktivací Biostimulačním laserem 1 x za měsíc. 

Kontraindikace:

• Těhotenství

• Epilepsie

• zvýšená nebo snížená činnost štítné žlázy ( hyper a hypofunkce)

• kancerózy a prekancerózy

• oční sítnice

 

 

RADIO-FREKVENČNÍ LIFTING

Radiofrekvence nebo-li nechirurgický lifting

Jedna ze způsobů pleťového liftingu, prováděného v našem salonu Rádio-frekvenčním přístrojem RUBICA.

Rádio-frekvenční přístroj se používá nejen na obličej, ale i na tělo má  omlazující a zeštíhlující účinek.  Přístroj k ošetření užívá vysokofrekvenční rádio vlny a střídavý proud. Tato metoda, jedna z domén kosmetických zákroků, dermatologie a fyzioterapie, začíná být na kosmetickém trhu stále populárnější. Vděčí za to své velké bezpečnosti, snadnému použití a efektivitě ošetření.

Radiofrekvenční lifting je neinvazní technikou, tzn. bez anestezie a bez chirurgického zákroku.  Zlepšuje stav ochablé pleti, dochází k jejímu vypnutí a výsledný efekt je dokonalejší tvar obličeje.

Průběh ošetření

 Po odlíčení aplikujeme vodivý gel, poté  provede kosmetička radiofrekvenční ošetření pomocí speciální hlavice. Pro podporu výsledků se na závěr  ošetření aplikují bioaktivní séra a krémy kosmetické značky Larens.

 

Výsledky ošetření

Výsledný efekt po aplikaci radiofrekvenčním liftingem je ýrazně pevnější pleť s viditelným  úbytkem vrásek. Zvýraznění kontur tváře a zlepšení tonu pleti.   Efektu vypnutí je dosaženo bezprostředně od provedení ošetření.
Radiofrekvence nemá žádné vedlejší účinky, není bolestivá (klient cítí pouze teplo v ošetřované oblasti) a ihned po ošetření se klient může vrátit zpět do běžného života.

Frekvence a počet ošetření

K dosažení dlouhodobého efektu je zapotřebí  5-10 ošetření. Doporučuje se jedno ošetření v měsíci, po třech ošetřeních je možné změnit interval na 3 týdny.

Jak to funguje?

Pořadí v jakém se radiové vlny absorbují do těla

-          Tuková tkáň

-          Kůže

-          Svaly

Tuková tkáň se zahřívá snadněji než tkáň svalová. RF je excelentní pro zeštíhlování a tvarování postavy. Pod vlivem tepelné energie vzniká efekt štěpení tuků (thermolipolysis), díky kterému se tuková tkáň redukuje. Není bezvýznamné, že následkem účinku rádiových vln se zrychlí oběhová cirkulace a kůže se tak vyživí o potřebný kyslík a živiny. Zrychlí se také metabolizmus o 3,6% a teplota stoupne o 1°C. To přináší  benefity  v detoxikaci a pro funkci  lymfatického systému.  Tento proces také urychluje redukci celulitidy a vyhlazení kůže. Zahřívání stimuluje produkci endorfinu (hormonu štěstí), navozuje svalovou relaxaci a pocit pohody.

 

 

Užití ošetření

-          Zlepšení tónu pleti a kondice tváře i v oblasti kolem oči

-          Lifting tváře i krku

-          Vyhlazení vrásek

-          Zpevnění kontur tváře

-          Redukce celulitidy

-          Tonizace pleti paží, břicha, hýždí a stehen (s následným úbytkem hmotnosti)

-          Tvarování postavy po porodu

-          Redukce tukové tkáně

Kontraindikace

-          Těhotenství a kojení

-          Rakovina (do pěti let od konce léčby)

-          Epilepsie, roztroušená skleróza

-          Imunologické onemocnění

-          Kovové implantáty v ošetřované oblasti

-          Kardiostimulátor, transplantace srdeční chlopně

-          Srdeční onemocnění a hypertenze

-          Smyslové poruchy

-          Zánět žil, rosacea (růžovka)

-          Infekce kůže virového  a bakteriálního původu

-          Poruchy srážlivosti